Призупинення у Російській Федерації слідства стосовно 24 колишніх військовополонених моряків, які вже перебувають в Україні, є своєрідним процесуальним гачком.

Про це заявив адвокат моряків Микола Полозов.

Розслідування кримінальної справи стосовно моряків призупинили у зв’язку з неможливістю їхнього приїзду в Росію.

«Сторона захисту не розцінює це як позитив у зв’язку з тим, що військові моряки продовжують залишатися в статусі обвинувачуваних у кримінальній справі. Норми кримінально-процесуального законодавства дозволяють відновити провадження у кримінальній справі в будь-який момент, коли обставини, що послужили підставами для призупинення, відпадуть», — пояснив Полозов.

Це означає, що слідство може відновити провадження у справі в будь-який момент до закінчення термінів притягнення моряків до кримінальної відповідальності, тобто впродовж 10 років.

«Зазначені обставини можуть послужити істотними обмеженнями для переміщення українських військових моряків за межі України і не дають їм гарантію безпеки від можливих спроб здійснення комплексу оперативно-слідчих заходів російськими правоохоронними органами щодо подальшого залучення військових моряків до кримінальної відповідальності», — наголосив адвокат.

Він зазначив, що сторона захисту буде оскаржувати рішення про призупинення провадження й вимагатиме повного припинення справи . 

«Наше ключове завдання — унеможливлення обставин подальшого притягнення до кримінальної відповідальності українських військових моряків у межах російської юрисдикції та нівелювання будь-яких негативних правових наслідків для них в майбутньому», — підсумував Полозов.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулися додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: