Профільний комітет підтримав законопроєкт, який дозволить звільнити Ситника

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт, який дозволить звільнити директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Про це повідомила членкиня комітету, народна депутатка від фракції «Голос» Олександра Устинова.

«На комітеті прям аншлаг був: всі колеги, які зазвичай не ходять… Офіційна версія «Слуг»: Офіс президента все погодив з міжнародними партнерами, і вони протестувати проти знищення незалежності НАБУ не будуть. Не знаю, звідки ця брехня після нещодавніх заяв всіх послів «Великої сімки», — написала вона.

Депутатка зазначила, що «група Коломойського» була задоволена таким рішенням, оскільки «їм як раз і треба — знищити НАБУ, яке розслідує справу «Привату».

«ОПЗЖ — одноголосно за, Ілля Кива заявив, що сам особисто підписи збиратиме за позачергове засідання, щоб зняти директора НАБУ. Але вишенька на торті в цій коаліції — це ЄС, які з однієї сторони говорять, що треба зробити все, щоб проголосувати «антиколомойський» закон, а з іншої — реєструють законопроєкт, щоб звільнити директора НАБУ», — написала вона.

Устинова уточнила, що фракція «Голос» зареєструвала 12 альтернативних законопроєктів.

Йдеться про законопроєкт №3133 щодо підвищення ефективності протидії корупції в окремих правоохоронних та інших державних органах.

Нагадаємо, 7 лютого у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення керівника НАБУ Артема Ситника. Постанову підписали 216 депутатів.

Згідно з законом про НАБУ, Рада може звільнити директора цього відомства за наявності підстав та за пропозицією не менш як третини народних депутатів.

Група депутатів Європарламенту розкритикувала спроби певних політичних сил в Україні дискредитувати та відправити у відставку керівництво Національного антикорупційного бюро.

Раніше низка громадських організацій виступила із заявою про політично вмотивовані рішення щодо Офісу генпрокурора та Антикорупційного бюро. Зокрема, вони наполягають, що посади генпрокурора та директора Національного антикорупційного бюро України «стали розмінною монетою в політичних іграх».