Комітет Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики підтримав урядовий законопроєкт про зміну банківського законодавства, яким пропонують заборонити повертати націоналізовані банки колишнім власникам.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція «Голос»).

«І так, закон про банки підтриманий Комітетом! Він буде підтриманий згідно Регламенту як 2571-д, але в тій редакції яку запропонував Уряд», — заявив Железняк.

Зазначимо, що профільний комітет зібрався з приводу цього закону з другої спроби: з першої спроби депутати не набрали кворуму, тому не могли ухвалити рішення щодо законопроєкту.

Банківський законопроєкт — один з двох ключових законів, які має ухвалити України для того, аби отримати допомогу від Міжнародного валютного фонду, розмір якої можуть збільшити до 8 мільярдів доларів. Отримання кредиту від МВФ необхідне Україні, оскільки через коронавірус держава не має можливості позичати гроші для рефінансування боргів і може оголосити дефолт.

Раніше депутат владної фракції Єгор Чернєв заявив, що у «Слуги Народу» може не вистачити голосів за банківський законопроект, бо багато депутатів пов'язані з групою «Приват», яку фінансує Коломойський.

29 березня президент Володимир Зеленський закликав народних депутатів підтримати законопроекти щодо банків та ринку землі, бо вони є умовою Міжнародного валютного фонду щодо подальшої співпраці.

Головною умовою МВФ для отримання Україною траншу є ухвалення законопроєкту про ринок землі та банківський законопроект, який ще називають «антиколомойським», бо його основне завдання — не допустити повернення ПриватБанку колишнім акціонерам — олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

25 березня частина депутатів «Слуги Народу» закликала якнайшвидше ухвалити «антиколомойський» закон, аби отримати допомогу від МВФ та уникнути дефолту. У той же день на сайті Ради зареєстрували одразу три альтернативних законопроєкти.

Їхніми авторами відповідно є соратник Ігоря Коломойського депутат Ігор Палиця, депутат «Слуги Народу» Олександр Дубінський, якого також пов’язують з Коломойським, та депутатка «Слуги Народу» Ольга Василевська-Смаглюк, яка працювала на каналі «1+1», що належить Коломойському.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: