Прохання Вашингтона не бити по російських НПЗ роздратувало Зеленського — WP

Президент України Володимир Зеленський був роздратований проханнями Сполучених Штатів припинити удари по російських нафтопереробних заводах. Замість того, щоб погодитися, Україна посилила свої атаки.
Про це пише Washington Post.
За даними видання, коли віцепрезидентка США Камала Гарріс приватно зустрілася з Зеленським на Мюнхенській конференції з безпеки в лютому, вона закликала українського лідера утриматися від атак по російських НПЗ. Ця тактика, на думку США, призведе до підвищення світових цін на енергоносії та спровокує росію «до більш агресивної відплати».
За словами обізнаних джерел, це прохання роздратувало Зеленського та його головних помічників, які вбачають у серії ударів по російських енергетичних об’єктах «рідкісну світлу пляму» у важкій війні.
Зеленський відхилив рекомендацію Гарріс, не знаючи, чи вона відображає позицію всієї адміністрації Джо Байдена. Але в наступні тижні Вашингтон повторив це застереження в численних розмовах з українською стороною, зокрема через Джейка Саллівана, який відвідав Київ у березні.
Після цього, як відзначає WP, Україна подвоїла свою стратегію ударів по НПЗ замість того, щоб погодитися на прохання США. Українські війська знову вдарили по низці об’єктів, зокрема по НПЗ у Татарстані, який є третім за величиною нафтопереробним заводом росії.
Це, за даними видання, загострило напруженість у відносинах між Україною та США.
Більше контексту
Довготривалі українські удари, які вразили понад 12 нафтопереробних заводів у росії із січня та вивели з ладу щонайменше 10% потужностей російських НПЗ, відбуваються в той час, коли президент США Байден проводить свою передвиборчу кампанію, а світові ціни на нафту досягають 6-місячного максимуму.
Прихильники України звинувачують Білий дім у тому, що він ставить внутрішню політику вище від військових цілей Києва. На їхню думку, адміністрація Байдена не хоче, щоб ціни на газ підвищувалися в рік виборів.
Американські посадовці визнають, що підтримка світових енергетичних ринків для подолання інфляції є пріоритетом для адміністрації Байдена. Але додають, що це також важливо для європейської підтримки України, оскільки підвищення цін на енергоносії може послабити допомогу від ЄС.
Також, на думку США, військова користь бомбардувань російських НПЗ «викликає сумніви». Україні краще подбати про досягнення тактичних та оперативних цілей, «які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу», вважають у США.
- Поділитися: