Данська прокуратура попередньо оголосила про підозру одному з найбільших у країні банків Danske Bank у порушенні законодавства про заборону відмивання грошей. Зокрема, там підозрюють, що естонське відділення Danske Bank відмило близько 200 мільярдів євро.

Зазначається, що обвинувачення стосуються періоду з 1 лютого 2007 року до кінця 2016 року.

«Ми очікували попередніх звинувачень від прокуратури у зв’язку з результатами та висновками розслідування, які ми надали у вересні цього року. В наших інтересах повністю розслідувати цю справу і ми, звісно, будемо співпрацювати з прокуратурою», — повідомили у прес-службі Danske Bank.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення в Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Поділитись: