Прокуратура АР Крим направила до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт стосовно головного редактора «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського для розгляду по суті.

У прокуратурі наголосили, що Вишинський керував «незаконно діючим в Україні ресурсом з метою проведення підривної діяльності проти України».

Так, за версією прокурорів, протягом декількох років за допомогою «РИА Новости-Украина» український медіапростір «наповнювалося спотвореною інформацією про події в Україні, зокрема, всіляко виправдовувалася окупація півострова Крим Росією».

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

Поділитись: