На даний час прокурорами проведено приблизно половина слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів під час подій Реолюції Гідності на вулиці Інститутській. Про це в ефірі Громадського заявила адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська.

За її словами протягом останнього місяця слідчі працюють в максимальному темпі.

«Коли я брала участь в обговореннях, я усюди чесно говорила, що реальність — це декілька місяців, якщо ми говоримо про кожен день. Звісно, що кожного дня не відбувалось. От зараз, я б сказала максимальна швидкість, яка можлива», — сказала адвокатка.

Крім того, як зауважила Закревська, безпосередньо під час проведення експерименту «відбувається переосмислення і перевірка певних версій».

«Певні моменти, певні недоліки і певні прогалини слідства, які були до того, вскриваються і відповідно, це вимагатиме повторного слідчого експерименту по окремих епізодах», — наголосила вона.

Адвокатка також зауважила, що для завершення усіх експериментів потрібно ще щонайменше місяць, але додала, що на її думку, давати остаточний термін не дуже можливо.

Нагадаємо, громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» закликає внести зміни у проект будівництва Меморіалу Небесній Сотні у Києві та не руйнувати вулицю Інститутську.

Так, наприкінці січня у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.

17 липня минулого року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні.

Поділитись: