УКРАЇНА

Прокурор пояснив, чому попросив для Януковича 15 років, а не довічне ув’язнення

16 серпня, 2018 23:14
УКРАЇНА/Прокурор пояснив, чому попросив для Януковича 15 років, а не довічне ув’язнення
Зберегти
Вигляд
Прокурор Руслан Кравченко, який представляє сторону обвинувачення в суді у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, заявив, що за законом не може просити довічного ув’язнення для Януковича.

Прокурор Руслан Кравченко, який представляє сторону обвинувачення в суді у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, заявив, що за законом не може просити довічного ув’язнення для Януковича.

Про це прокурор повідомив в ефірі програми «Громадское».

Зазначимо, що раніше Кравченко обіцяв, що буде вимагати для президента-втікача довічне ув’язнення.

Проте він нагадав, що приводом для звинувачення Януковича в державній зраді є написання екс-президентом листа до президента РФ Володимира Путіна з проханням задіяти на території України російські війська. Цей лист датований 1 березня 2014 року.

Кравченко пояснив, що стаття 110 Кримінального кодексу (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) станом на 1 березня 2014 року передбачала до 15 років ув’язнення.

Пізніше санкція цієї статті була змінена і максимальним покаранням стало довічне ув’язнення.

«У зв’язку з тим, що закон не має зворотної сили, ми не маємо права просити довічне ув’язнення, ми маємо право просити тільки на день скоєння злочину. Днем скоєння злочину сторона обвинувачення вважає 1 березня 2014 року», — наголосив прокурор.

Нагадаємо, продовження судових дебатів у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича призначено на вересень 2018 року.

16 серпня прокурори попросили для обвинуваченого 15 років позбавлення волі.

Перед початком засідання сталися сутички між адвокатами екс-президента Віктора Януковича та поліцією.

1 серпня суд ухвалив рішення про призначення екс-президенту нового безкоштовного адвоката замість Овсяннікова, який тричі залишав заасідання.

Нагадаємо, суд також викликав Януковича на дебати.

Раніше повідомлялося, що Януковича планує захищати новий адвокат, який представляв інтереси «беркутівців».

31 липня адвокати Януковича заявили про відвід суддів і прокурорів у справі щодо державної зради, після чого покинули судове засідання.

30 липня Верховний суд України відмовився перевести справу про державну зраду Януковича з Оболонського районного суду Києва до іншого та забезпечити його участь у засіданнях.

Цього ж дня адвокати у справі держзради Віктора Януковича не прийшли на суд, засідання перенесли на вівторок 31 липня.

Раніше повідомлялося, що суд у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича перейшов до судових дебатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Пов`язані новини