Промисловість Китаю впала найбільше за 30 років через коронавірус

Промислове виробництво у Китаї за січень—лютий 2020 року скоротилося на 13,5% — найбільше з 1990 року.

Як повідомляє Reuters, промисловість другої за розмірами ВВП країни світу скоротилося навіть більше, ніж у часи економічної кризи 2008 року.

Також коронавірус вплинув на низку інших важливих економічних показників Китаю. Зокрема, інвестиції у капітал в країні скоротилися на 24,5%, а рівень безробіття зріс до 6,2% (порівняно з 5,2% у грудні 2019 року) — це найвищий рівень за часи спостережень.

Роздрібні продажі у Китаї скоротилися на 20,5%, що свідчить про суттєве падіння економічної активності у країні.

Дані, наведені статистичним бюро Китаю, свідчать про те, що вплив коронавірусу на економіку виявився сильнішим, аніж очікувалося раніше.

12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів 12 березня падіння акцій стало найбільшим з 1987 року. Через це торги на біржі призупинили на 15 хвилин. Водночас у п'ятницю, 13 березня, фінансові ринки дещо відновилися.

Також у четвер знизилась ціна на нафту: марка Brent подешевшала на торгах у Лондоні майже на 9% до 32,84 долара за барель.

Крім падіння цін на нафту ринок негативно реагує на пандемію коронавірусу у світі.

Нагадаємо, європейський фондовий ринок також впав 12 березня.

На падіння ринку акцій вплинуло оголошення Всесвітньою організацією охорони здоров'я епідемії коронавірусу пандемією. Крім цього, президент США Дональд Трамп оголосив про заборону авіасполучення між США та 26-ма країнами Європи. Це рішення також обвалило ціни на нафту.