Під час протестів «жовтих жилетів» та анархістів на Єлисейських полях в Парижі 16 березня розграбували близько 80 магазинів і офісів.

Прем’єр-міністр Едуард Філіп визнав, що вжиті заходи безпеки були «недостатніми» для стримування насильства і запобігання правопорушень з боку учасників акції, повідомляє АFP.

Протести 16 березня характеризувалася різким зростанням насильства після зменшення кількості учасників акцій, яке спостерігалося упродовж останніх тижнів. Зазначимо, що це 18-ий тиждень протестів у Франції.

«Таке відчуття, що це ніколи не закінчиться. Ви можете протестувати, але навіщо все руйнувати? Ремонт вікон буде коштувати щонайменше 25 тисяч євро і значна частина товарів зникла», — сказав Емір Фатнассі, власник магазину на Єлисейських полях, який розгромили протестувальники.

Відомо, що анархісти з «чорного блоку» підпалили пивний ресторан Fouquet та магазин сумок Longchamp, а також пошкодили магазини одягу Hugo Boss, Lacoste і Celio, банк, шоколатьє і кілька газетних кіосків.

Під час сутичок з протестувальниками поліція застосувала сльозогінний газ, шумові гранати і водомети. За інформацією АFP, після протестів 16 березня правоохоронці затримали 200 людей, серед яких 15 неповнолітніх

17 березня представники «жовтих жилетів» закликали міністра внутрішніх справ Крістофа Кастаньєра піти у відставку через нездатність стримати «чорний блок». Вони звинувачують анархістів у підриві мирних щотижневих демонстрацій.

Нагадаємо, 15 березня був останнім днем «Великих національних дебатів» у Франції, які розпочав президент Макрон, щоб відповісти на вимоги представників «жовтих жилетів». Протестувальники стверджують, що ці дебати — просто порожні слова і частина кампанії Макрона перед виборами до Європарламенту, які мають відбутися у травні.

Нагадаємо, в лютому під час сутичок із «жовтими жилетами» одному демонстранту відірвало руку через вибух гранати.

Нагадаємо, у Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих». Тоді у сутичках між протестувальниками та поліцією постраждали 409 людей, 14 з потерпілих були у важкому стані. Десятеро людей загинули через протести.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

10 грудня президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні платита податкові пільги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

Поділитись: