У Києві суд розгляне позов громадської спілки «Український інститут громадського здоров’я» проти Міністерства охорони здоров’я та Кабінету міністрів.

У Києві суд розгляне позов громадської спілки «Український інститут громадського здоров’я» проти Міністерства охорони здоров’я та Кабінету міністрів.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

Суд просять визнати бездіяльність міністерства та уряду щодо невстановлення порядку епідеміологічного обстеження епідемій та спалахів інфекційних хвороб.

Також Український інститут громадського здоров'я просить суд зобов’язати Мінохорони здоров’я та Кабмін встановити порядок проведення зазначених обстежень.

Раніше прес-служба Всесвітньої організації охорони здоров’я заявила, що в першому півріччі 2018 року в Україні зафіксовано понад 23 тисячі випадків захворювання на кір. Цей показник більше, ніж показники всіх інших країн Європи разом узятих.

У МОЗ розповіли, що, станом на 21 серпня, 29 444 людини в Україні захворіли на кір, 13 з них померли.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше  хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки або школи. Але й дорослі, яких не вакцинували, також можуть захворіти.

Вірус поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах. Залишається активним і живе в повітрі чи на інфікованих поверхнях протягом 2 годин. Інфікована людина може передавати вірус за 4 дні до і за 4 дні після появи в неї висипу.

Захворювання триває від 7 до 10 днів. І хоча більшості людей вдається повністю вилікуватися, втім, кір може мати наслідки або ускладнення, такі як менінгіт, пневмонія чи гепатит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кір в Україні: чи можна говорити про епідемію?

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile