Президент Росії Володимир Путін скликав Раду безпеки Російської Федерації на якій обговорив з її членами затримання в Білорусі російських найманців з приватної військової компанії «Вагнер».

Як повідомляє пресслужба Радбезу Росії, Путін сподівається, що найближчим часом «ця ситуація проясниться і безпідставно затримані російські громадяни будуть звільнені».

Перед цим 31 липня на затримання найманців відреагував речник Путіна Володимир Пєсков. Це була перша офіційна реакція Кремля на подію.

Як пишуть російські ЗМІ, на пресконференції Пєсков назвав затримання «вагнерівців» безпідставним. Переконував, що вони не найманці, а співробітники приватного охоронного підприємства, які в Білорусі були проїздом і нібито запізнилися на літак в Стамбул.

Також речник Путіна сказав, що президент Росії з президентом Білорусі Лукашенком щодо цього затримання ще не контактував. Про це він повідомляв ще до обіду. Увечері інформації щодо розмови лідерів цих держав не було.

«Але ми сподіваємося і навіть переконані, що найближчим часом наші білоруські колеги розберуться з цим інцидентом і відпустять російських громадян», — зазначив на пресконференції Пєсков і додав, що затримання «33 громадян Росії не зовсім вкладається в параметри союзних стосунків (з Білоруссю — ред.)». 

Тим часом Офіс генпрокурора України вже оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких раніше затримали в Білорусі. Серед них 9 українців. Правоохоронці хочуть екстрадувати їх усіх та судити за участь у бойових діях на Донбасі проти української армії.

Перед цим білоруські дипломати передали список затриманих найманців в Україну і попросили, щоб тут перевірили, чи брали вони участь у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Нагадаємо, російських бойовиків ПВК «Вагнера» затримали напередодні, вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Поділитись: