Президент Російської Федерації Володимир Путін провів переговори з сирійським колегою Башаром Асадом у російському місті Сочі.

Президент Російської Федерації Володимир Путін провів переговори з сирійським колегою Башаром Асадом у російському місті Сочі.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Повідомляється, що Путін привітав Асада із «значними успіхами сирійської урядової армії в боротьбі з терористичними формуваннями», зауваживши, що «терористи склали зброю в ключових точках Сирії». 

В свою чергу Асад зауважив, що «з натхненням» підтримує політичний процес, який повинен йти паралельно боротьбі з тероризмом.

А також наголосив, що внаслідок ефективної боротьби з тероризмом, «за останні тижні сотні тисяч сирійців вже змогли повернутися в свої будинки, на шляху ще мільйони сирійців».

Нагадаємо, 16 травня Міжнародна організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання хлорину в сирійському місті Саракіб на початку лютого 2018 року.

Нагадаємо, 8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума. 

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile