Президента США Дональда Трампа підштовхували до негативного ставлення до України його російський та угорський колеги Володимир Путін та Віктор Орбан.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на чинних та колишніх американських посадовців.

За їхніми словами, розмови Трампа з Орбаном та Путіним спонукали його вбачати в Україні «безнадійно корумповану» державу. При цьому ані російський, ані угорський лідери не вказували на неї як джерело дискредитаційної кампанії проти Трампа напередодні президентських виборів у США у 2016 році.

Зокрема, про роль Путіна та Орбана у формуванні негативного сприйняття України американським президентом розповідав заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент під час свідчень перед Конгресом.

Інший експосадовець США повідомив The Washington Post, що під час телефонного дзвінка Трампа з Путіним на початку травня останній «робив усе, як і завжди», прагнучи підірвати американсько-українське партнерство.

«[Путін] завжди говорив, що Україна є корупційним лігвом», — додав він.

Фахівці Білого дому з національної безпеки знали про негативний вплив Путіна та Орбана на відносини США та України, повідомили співрозмовники видання. Утім після відставки частини з них та зменшення впливу тих, хто лишився, слова російського та угорського лідерів набули більшої ваги для Трампа.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
Поділитись: