Путін увійшов до переліку кандидатів на Нобелівську премію миру. У 2013 році його вже висували, але він не переміг

Нобелівський комітет вніс президента Росії Володимира Путіна до переліку кандидатів на Нобелівську премію миру—2021. Це вже вдруге його висувають на отримання цієї нагороди.
Про це повідомляє російське інформагентство «РИА Новости» з посиланням на російського письменника й академія Сергія Комкова, який і вніс кандидатуру Путіна у вересні 2020 року.
За словами Комкова, він отримав відповідь від Нобелівського комітету, що його кандидата внесено у список: «Загальна кількість номінованих цього року ще уточнюється, але попередня кількість номінованих — 286 людей».
Лавреата (або лавреатів) Нобелівської премії миру оголошують у норвезькій столиці Осло 10 грудня щороку. Номінантів Нобелівський комітет приймає до 31 січня, після чого починає процес обрання кандидатів. Раніше Нобелівський комітет повідомляв, що отримав заявки про 329 кандидатів на Нобелівську премію миру.
Серед номінантів, окрім Путіна, російський опозиціонер Олексій Навальний, екоактивістка Грета Тунберг, лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська, 45-ий президент США Дональд Трамп, Всесвітня організація охорони здоров'я, протестний рух Black Lives Matter, НАТО й Агентство ООН з питань біженців.
Наразі невідомо, хто саме з них увійшов до списку кандидатів.
Не перша спроба Путіна
Як нагадує «РБК», Путіна вже висували на Нобелівську премію миру у 2013 році — за мирне врегулювання конфлікту довкола хімічної зброї в Сирії. Серед людей, які його висунули, був і російський депутат Йосиф Кобзон.
Тоді, однак, Нобелівський комітет віддав нагороду Організації із заборони хімічної зброї, яка також брала участь у врегулюванні проблеми хімічної зброї в Сирії. У своєму рішенні комітет, зокрема, враховував російську агресію щодо України.
У 2014 році Комков також намагався номінувати Путіна на Нобелівську премію миру. Це рішення він мотивував тим, що Росія начебто врегулювала конфлікт на Близькому Сході й у Сирії. Але тоді Нобелівську премію отримали пакистанська школярка Малала Юсафзай і 60-річний правозахисник Кайлаш Сат'ярті з Індії.
Як отримати Нобелівську премію миру
Потрапити до списку Нобелівських лауреатів доволі складно. Кандидата мають право рекомендувати тільки чинні та колишні члени норвезького Нобелівського комітету, радники, призначені Нобелівським інститутом, члени національних парламентів та урядів різних країн, члени Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, а також лауреати Нобелівських премій.
Список номінантів не мають права розголошувати щонайменше 50 років після того, як премію присудять. Це також стосується будь-якої інформації про припущення та розслідування щодо присудження премії. Тобто попри те, що багато людей стають відомими як «номінанти на Нобелівську премію миру», офіційно це неможливо підтвердити ще протягом десятків років.
У 2020 році Нобелівську премію миру отримала Всесвітня продовольча програма ООН. Детальніше про її діяльність і про те, чому її нагородили цією відзнакою, читайте в нашому матеріалі.
- Поділитися: