Президент Росії Володимир Путін вважає, що спільне громадянство зробило б російський і український народи «сильнішим і успішнішим». Також Путін розраховує, що йому з приводу цього вдасться домовитися з новообраним президентом України Володимиром Зеленським.

Коментуючи слова Зеленського про те, що Україна готова видавати паспорти всім росіянам, Путін сказав: «Дуже добре... Це каже про те, що ми домовимося, напевно, тому що у нас є багато спільного».

Він пояснив, що має на увазі «спільність російського та українського народів». «Адже я багато разів говорив про те, що українці і росіяни — братські народи. Більш того, я взагалі вважаю, що це один народ насправді зі своїми особливостями культурними, мовними, історичними, але по суті своїй — один народ», — сказав Путін.

«Якщо вони будуть видавати громадянство росіянам в Україні, а ми українцям в Росії, ми досить швидко прийдемо до спільного знаменника і результату... У нас буде спільне громадянство», — додав глава РФ.

Раніше Путін порадив Володимиру Зеленському повернути український паспорт колишньому президенту Грузії і губернатору Одеської області Михайлу Саакашвілі.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у відповідь на ідею Путіна про видачу російських паспортів усім українцям, заявив, що Росії не варто даремно витрачати час на спроби спокусити громадян України паспортами РФ. Зеленський зазначив, що Україна, у свою чергу, готова видавати паспорт усім росіянам, які цього захочуть.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
Поділитись: