Президент Росії Володимир Путін залишив на посаді свого помічника, уповноваженого РФ з питань Донбасу Владислава Суркова.

Президент Росії Володимир Путін залишив на посаді свого помічника, уповноваженого РФ з питань Донбасу Владислава Суркова.

Про це йдеться в указі президента РФ, в якому Суркова знову призначили помічником Путіна.

Раніше російська газета «Коммерсант» з посиланням на власні джерела повідомляла, що Сурков найближчим часом може залишити свою посаду помічника Путіна. Джерела видання повідомляли, що Сурков майже не виконував своїх обов'язків вже з початку 2018 року.

Найбільш вірогідних кандидатом на посаду Суркова називали чинного уповноваженого у Приволзькому федеральному окрузі Михайла Бабича.

Владислав Сурков є уповноваженим президента РФ з питань Донбасу. Саме він від імені Російської Федерації веде переговори зі спецпредставником Держдепу США Куртом Волкером з питань врегулювання конфлікту на сході України.

У квітні 2018 року в Кремлі заявили, що в перемовинах між радником Путіна Сурковим і Волкером взято паузу.

Востаннє Волкер та Сурков зустрілись наприкінці січня 2018 року в Дубаї. Волкер обговорив із Сурковим питання повернення Росії до складу Спільного центру з контролю і координації вогню, відновлення мобільного зв'язку на Донбасі тощо. Повідомлялось, що співрозмовники не дійшли єдиної позиції щодо закону про деокупацію.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков сказав, що у Кремлі не чекають нічого особливого від зустрічі Суркова і Волкера. «Це «звіряння годинників», це робочий процес по ситуації на південному сході України», — сказав він.

Утім МЗС Росії назвало «небезнадійною» останню зустріч Волкера та Суркова.

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що хоче продовжувати співпрацю з радником Путіна, уповноваженим президента РФ по Донбасу Владиславом Сурковим.

Поділитись: