Росія призупиняє участь у договорі про ракети середньої й меншої дальності (ДРСМД) через подібне рішення США. Про це заявив Володимир Путін на зустрічі з міністрами закордонних справ і оборони.

Путін також попросив міністрів надалі не ініціювати ніяких переговорів з цього питання. Водночас він зазначив, що всі пропозиції Росії «залишаються на столі».

Путін підтримав пропозицію міністра оборони Сергія Шойгу почати роботу над гіперзвуковою ракетою середньої дальності. Окрім того, Росія розпочне працювати над використанням морського ракетного комплексу «Калібр» у наземному варіанті.

Нагадаємо, що Сполучені Штати у суботу 2 лютого офіційно оголосять про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, у якому перебували з Росією. Офіційно участь Вашингтона у договорі припиниться через 6 місяців у разі, якщо Москва не припинить порушувати угоду.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з Росією, оскільки РФ порушує угоду й не надає звіт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ США хочуть вийти з угоди про ліквідацію ракет: що це означає?

Протягом останніх 4 років США неодноразово стверджували, що Росія порушує договір через розгортання забороненої тактичної ядерної зброї «для залякування європейських країн і колишніх радянських держав, підтримуваних Заходом».

У Росії назвали заяву президента США Дональда Трампа про намір вийти з ДРСМД «скоріше шантажем, ніж доконаним юридичним актом».

У лютому 2017 року газета The New York Times повідомила з посиланням на джерела в адміністрації США, що Росія розмістила крилаті ракети, порушуючи угоду про ракети середньої і малої дальності. Восени того ж року міністр оборони США Джеймс Меттіс офіційно звинуватив Росію в порушенні договору, укладеного між Вашингтоном і Москвою в 1987 році.

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності — це договір між Радянським союзом і США, підписаний Михайлом Горбачовим і Рональдом Рейганом 8 грудня 1987 року в ході радянсько-американської зустрічі на вищому рівні у Вашингтоні. Договір набув чинності 1 червня 1988 року. Договір вперше в історії дозволив ліквідувати цілий клас озброєнь: сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої і малої дальності, а також не виробляти, не випробовувати і розгортати такі ракети в майбутньому.

Поділитись: