Президент Російської Федерації Володимир Путін повідомив, що питання звільнення політв'язнів Станіслава Клиха і Миколи Карпюка є для Росії «складним».

Про це російський лідер заявив під час зустрічі з Віктором Медвечуком.

«Ви знаєте: у нас особлива позиція. Це складне для нас питання. Ми, безумовно, будемо рухатися в цьому напрямку. Найближчим часом, як і домовилися з діючою офіційною владою в Україні, ми спільно оголосимо про прийняті рішення», — сказав Путін, коментуючи згадку Медведчуком Клиха і Карпюка.

Українці Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені в РФ на 20 років позбавлення волі за «злочини, скоєні під час Чеченської війни».

Раніше Володимир Путін на економічному форумі у Владивостоці заявив, що обмін ув'язненими між Росією й Україною буде масштабним.

Нагадаємо, у ніч на 30 серпня новопризначений генеральний прокурор Руслан Рябошапка зробив перепост про те, що українські моряки, політв'язні Олег Сенцов, Микола Карпюк, Володимир Балух, Павло Гриб «летять додому», але це виявилося фейком.

Останніми днями активно обговорюється тема можливого обміну ув'язнених між Україною та Росією.

21 серпня російське агентство «Інтерфакс» з посиланням на власні джерела повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну.

Так, 22 серпня РБК з посиланням на джерела повідомляло, що Росія та Україна домовились обміняти ув’язнених з обох сторін за формулою «33 на 33».

23 серпня Зеленський сказав, що розраховує на результати щодо обміну ув'язнених між Росією й Україною найближчими днями.

2 вересня у московському СІЗО «Лефортово» взяли передачі для 32 в'язнів Кремля, яких досі утримували у різних СІЗО та колоніях Росії. Зокрема, прийняли передачі для Романа Сущенка, Євгена Панова, Олексія Сизоновича, Миколи Карпюка, Володимира Балуха, Павла Гриба, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка та 25 військовополонених моряків. Про місцеперебування Олега Сенцова невідомо.

Поділитись: