Президент Росії Володимир Путін вперше прокоментував вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, в причетності до якого німецькі правоохоронці підозрюють російські спецслужби. Голова РФ звинуватив грузина в організації терактів в Москві.

Про це він заявив на пресконференції за підсумками саміту лідерів «нормандської четвірки» в Парижі.

«Ця людина перебувала у нас в розшуку, це бойовик. До того ж дуже жорстока і кривава людина — тільки в одній з «акцій», в яких він взяв участь, він убив 98 осіб. Він був одним з організаторів вибухів у московському метро», — заявив Путін.

Водночас він сказав, що російська сторона неодноразово просила Німеччину видати Хангошвілі. Звинувачення у причетності російських спецслужб до вбивства він відкинув, зазначив, що «це бандитське середовище, і там може статися все, що завгодно».

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель в Парижі заявила, що Путін запевнив її, що Росія допоможе в розслідуванні вбивства Хангошвілі.

Громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі вбили у центрі Берліна 23 серпня. У причетності до скоєння злочину запідозрили російські спецслужби.

У зв'язку з цим 4 грудня Німеччина оголосила, що висилає з країни двох російських дипломатів. А канцлерка Ангела Меркель під час перебування у Лондоні на зустрічі лідерів країн НАТО заявила: «Ми вдалися до таких заходів через те, що не побачили, щоби Росія підтримувала нас у розслідуванні цього вбивства».

Поліція у серпні 2019 року затримала підозрюваного у вбивстві. За останні три місяці його лише раз відвідали дипломати посольства Росії в Німеччині, щоби проконсультувати.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: