Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, яким запроваджується механізм проведення аукціонів на «зелену» енергетику та знижується розмір «зеленого» тарифу.

За відповідний законопроект №8449-д проголосувало 227 депутатів.

Відповідно до законопроекту, планується запустити механізм аукціонів, під час проведення яких оператор енергосистеми України буде купувати електрику у виробників енергії з альтернативних джерел (сонячних та вітрових електростанцій). Відповідні аукціони почнуть діяти в Україні з 1 січня 2020 року.

Водночас, об’єкти «зеленої» енергетики, які ввели в експлуатацію до цього періоду і які підписали договір на постачання електрики до 31 грудня 2019 року будуть продавати електрику за «зеленим» тарифом. А сам «зелений» тариф для сонячних електростанцій зменшать на 25% у 2020 році з подальшим зменшенням на 2,5% щороку, а для вітрових — у 2020 році зменшать на 10% з подальшим зменшенням на 1,5% щороку.

Участь в аукціонах на продаж «зеленої» енергетики буде обов’язковою для вітрових електростанцій потужністю понад 20 мегават, для решти альтернативних електростанцій — потужністю понад 10 мегават. У подальшому учать в аукціонах стане обов'язковою для всіх вітрових електростанцій потужністю понад 3 мегавати та інших альтернативних електростанцій потіжністю понад 1 мегават.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

Також повідомлялось, що ЄБРР схвалив 150 мільйонів євро кредиту на будівництво вітроелектростанції на Херсонщині.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВустаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.

Тоді повідомляли, що вітроелектростанцію збудують у 2019 році вздовж озера Сиваш. Загалом, планується збудувати 67 вітрогенераторів. Загальна потужність станції складе 250 мегават.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначав, що обсяг норвезьких інвестицій у проекти вітрової енергетики може скласти до 400 мільйонів євро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile