Комітет Верховної Ради рекомендував уряду розглянути можливість запровадження нових податків та зборів. Додаткові кошти з них можна витратити на лікування людей з орфанними (рідкісними) захворюваннями.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Верховної Ради.

Податки планують стягувати зі шкідливих продуктів та реклами лікарських засобів. Це дозволило б знизити негативний вплив самолікування та обсяги споживання шкідливих продуктів.

«Розглянути можливість запровадження нових податків і зборів, зокрема з реклами фармацевтичної продукції, тютюнових виробів, а також з виробництва та обігу солодких газованих напоїв з підвищеним вмістом цукру, спрямувавши надходження від цих податків і зборів на забезпечення пацієнтів з рідкісними  захворюваннями», — повідомляють у Верховній Раді.

Також у комітеті рекомендували уряду запровадити нову бюджетну програму підтримки людей із орфанними захворюваннями, а також рекомендували у наступні роки передбачити 100% фінансування потреб людей із орфанними захворюваннями.

17 вересня близько ста представників пацієнтських організацій вимагали у президента Володимира Зеленського забезпечити лікування орфанних пацієнтів.

Поділитись: