До порядку денного засідання 259 голосами включили п’ять законопроектів про Вищий антикорупційний суд.

У Верховній Раді України почали розглядати  законопроекти про Антикорупційний суд.

До порядку денного засідання 259 голосами включили п’ять законопроектів про Вищий антикорупційний суд за №№7440, 7440-1, 7440-2, 7440-3, 7440-4.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Президент про закон щодо Антикорупційного суду: Я свою справу зробив

28 лютого Комітет з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради так і не розглянув питання про Антикорупційний суд, оскільки через обговорення щодо аудитора НАБУ у комітеті оголосили перерву.

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект № 7440  «Про Вищий антикорупційний суд».

Верховна Рада України 26 лютого включила до порядку денногозаконопроект про Антикорупційний суд.

23 грудня Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 7441 «Про Вищий антикорупційний суд».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Водночас Міжнародний валютний фонд повідомив, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції є порушенням Києвом своїх зобов'язань перед МВФ і суперечить рекомендаціям Венеційської комісії.

Представниця президента у Верховній Раді запевнила, що рекомендації МВФ будуть враховані у законі про Антикорупційний суд.

18 січня Рада не змогла включити до порядку денного сесії законопроект про антикорупційний суд. У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

У МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання, а також зміни і до закону про пенсійну реформу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Поділитись: