Верховна Рада України ухвалила закон, яким вносяться зміни до Бюджетного кодексу, зокрема зарахування 5% рентної плати за користування надрами до місцевих бюджетів, а також унормовує надання пільг та субсидій населенню.

За відповідний закон №9084 проголосувало 243 депутати.

Крім цього, за розрахунками авторів проекту, ухвалення законопроекту дозволить збільшити доходи місцевих бюджетів на 250 мільйонів гривень, збільшить видатки держави на вищу освіту та на утримання Антикорупційного суду.

Необхідні зміни необхідні для того, аби виконати бюджет на 2019 рік, адже відповідно до даних нормативів Мінфін розраховував бюджет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Напередодні профільний комітет парламенту рекомендував Раді схвалити закон про держбюджет.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати правки вносити неможливо.

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

Поділитись: