Парламентський комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді схвалити законопроект про державний бюджет у другому читанні.

Зазначається, що комітет розглядав законопроект про державний бюджет більше ніж 12 годин — з 15.30 21 листопада до 04.00 22 листопада.

Окрім цього, депутати рекомендували парламенту назначити Оксану Маркарову міністром фінансів України.

Нагадаємо, що раніше Порошенко заявляв, що не підпише закон про бюджет на 2019 рік, якщо там не врахують його вимог. Зокрема, однією з вимог президента було будівництво міжнародного аеропорту неподалік Дніпра та збільшення видатків на освіту.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати правки вносити неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що 18 жовтня парламент у першому читанні схвалив закон, що запроваджує середньострокове бюджетне планування (на 3 роки).

Також 8 листопада парламент підтримав у першому читанні зміни до Податкового кодексу що підвищують ставки деяких податків та запроваджують жорсткіші правила щодо безмитного ввезення посилок в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Посилки з-за кордону подорожчають: ми порахували, у скільки обійдеться пальто з Америки

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Поділитись: