УКРАЇНА

Парубій розраховує на оновлення складу ЦВК у вересні

13 липня, 2018 15:39
УКРАЇНА/Парубій розраховує на оновлення складу ЦВК у вересні
Зберегти
Вигляд
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що  розраховує на оновлення складу Центральної виборчої комісії у вересні.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що  розраховує на оновлення складу Центральної виборчої комісії у вересні.

Про це він сказав на підсумковій прес-конференції сесії Верховної Ради.

Спікер Ради не зміг назвати крайній термін оновлення ЦВК, проте назвав орієнтовний — вересень 2018.

Також Парубій наголосив, що це питання буде одним з перших після повернення депутатів з канікул.

«Одним з перших питань наступної сесії буде оновлення ЦВК», — зазначив він.

Раніше у партії «Блок Петра Порошенка» заявили, що питання оновлення складу ЦВК переноситься на осінь.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив Громадському, що компромісним варіантом оновлення органу може бути ситуація, коли президент Петро Порошенко відкличе двох кандидатів до складу ЦВК.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновленняскладу ЦВК.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижня депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Пов`язані новини