Клімкін заявив, що йде у «політичну відпустку»

Павло Клімкін заявив, що припиняє працювати на посаді міністра закордонних справ України і йде у «політичну відпустку».

Про це він заявив у відеозверненні, яке опублікував Facebook.

«Незалежно від того, яке рішення і коли ухвалить Рада щодо моєї відставки, я ухвалив рішення піти у відпустку. Вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а в політичну відпустку. Оскільки в пів сили працювати не можу і саме зараз прийшов час будувати справжню політичну команду», — заявив Клімкін.

Комітет Верховної Ради з закордонних справ планує 9 липня розглянути питання про звільнення Клімкіна і призначення міністром Вадима Пристайка.

Нагадаємо, 22 травня Зеленський призначив главу місії України в НАТО Вадима Пристайка заступником глави Адміністрації президента. Напередодні президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

Після президентських виборів і перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, міністра оборони Степана Полторака та глави СБУ Василя Грицака. Комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна з посади глави МЗС.

Але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити Павла Клімкіна.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Пристайка.

У квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв`язку з анексією Криму. 26 червня 2019-го року ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями.

Одночасно у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року. Однак увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України заявили, що вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

29 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що звільнення українських військовополонених моряків не пов‘язані з поверненням російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи, вони можуть бути обміняні на громадян РФ.

Клімкін вважає, що існує загроза домовленостей між РФ та Європою «за спиною України».