ЦВК під час засідання за результатами виборів президента України, в Києві, 30 квітня 2019 р. В цей день встановили результати виборів президента — переміг Володимир Зеленський
Фото:

Синиця Олександр / УНІАН 

Верховна Рада України 13 вересня звільнила весь склад Центральної виборчої комісії, яка забезпечувала, зокрема, проведення виборів президента та парламенту. Таким чином, парламент достроково припинив повноваження ЦВК.

«За» проголосували 341 депутат. Проєкт прийняли в цілому.

Цей склад Центрвиборчкому пропрацював один рік замість семи. Напередодні профільний комітет Ради підтримав подання Зеленського про розпуск ЦВК і рекомендував звільнити ЦВК.

Нагадаємо, перший заступник голови профільного комітету Ради Ярослав Юрчишин (фракція «Голос») повідомив, що 10 вересня президент України Володимир Зеленський ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

За словами депутата, таку пропозицію Зеленський пояснив проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Результати виборів на окрузі №198 скасував Верховний суд за позовом кандидатки від «Слуги народу». Після подання про розпуск комісії ЦВК відклала перерахунок голосів на 198 окрузі.

Голова ЦВК зазначила, що розпуск комісії ставить під сумнів легітимність проведених виборів.

Поділитись: