Державний бюджет України першому кварталі недовиконали на 8% за доходами, тобто бюджет не отримав близько 16 мільярдів гривень. У Рахунковій палаті вважають, що це становить ризики для виконання бюджету у 2019 році.

Про це повідомляють у прес-службі відомства.

Зазначається, що недовиконання бюджету за доходами було зумовленим недоотриманням значних сум податку на додану вартість від імпорту товарів в Україну. Також суттєво менше сплатили ПДВ з виготовлених в Україні товарів.

«Стан виконання доходів у січні–березні свідчить про недоліки їх планування. Рахункова палата у Висновках до проекту державного бюджету на 2019 рік зазначала: за умови прогнозованого зростання імпорту товарів і послуг на 9,1%, девальвації середнього курсу гривні до дол. США на 2,5%, наявні значні ризики недосягнення передбаченого у законопроекті збільшення на 17% надходжень ПДВ із ввезених на територію України товарів», — йдеться у повідомленні Рахункової палати.

Там також зауважили, що держава провалила план з приватизації. Так, його виконали лише на 3% тобто на 184 мільйона гривень.

Крім цього, через недоотримання доходів, держава частково не профінансувала низку бюджетних програм. Загалом державні видатки у першому кварталі недофінансували на 9%.

Зазначимо, що за даними Мінфіну у першому кварталі 2019 року доходи бюджету недовиконали на 4,7 мільярда гривень.

За перші 2 місяці 2019 року бюджет України недоотримав 13,6 мільярда гривень.

Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом 59,2 мільярда гривень.

Поділитись: