Ракетний удар по Одесі та розслідування про «наукову павутину» Татарова: головне за 6 березня

росіяни завдали ракетного удару по Одесі, коли в місті перебували президент України та прем’єр—міністр Греції. hromadske виявило мережу посадовців і топових правоохоронців, пов'язаних через наукову діяльність із заступником керівника Офісу президента Олегом Татаровим. Збройні сили у 2024 році прагнуть створити ударне угруповання та провести контрударні дії. Зібрали головні новини за 6 березня.
російський удар по Одесі
російські війська вранці 6 березня атакували Одесу, куди приїхали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.
Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі hromadske повідомив, що внаслідок удару загинули пʼятеро людей, також є поранені. Окупанти поцілили в портову інфраструктуру Одеси.
Водночас речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що російський удар по Одесі 6 березня не пов’язаний із візитом Зеленського.
Візит Міцотакіса
Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс відвідав Одесу 6 березня. Голова грецького уряду разом із президентом Володимиром Зеленським ушанував пам’ять загиблих внаслідок влучання російського «шахеда» в дев’ятиповерхівку 2 березня.
«Сьогодні, коли я їздив Одесою, був вражений, бо, з одного боку, це страшна картина руйнувань від атак росії, а з іншого — це незламність і сміливість українського народу», — зауважив Міцотакіс під час брифінгу.
Він додав, що Одещина «є тим регіоном, у якому Греція передусім прагне зосередити відновлювальні програми».
У порту Одеси лідери ознайомилися з функціонуванням «зернового коридору» в Чорному морі. Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков поінформував, що за сім місяців експортовано майже 28 млн тонн зерна та інших вантажів щонайменше у 38 країн світу.
Зеленський розповів, що Греція та Україна розпочали підготовку двосторонньої угоди щодо безпекових гарантій.
Розслідування: «Наукова павутина» Олега Татарова
Журналісти hromadske виявили мережу посадовців і топових правоохоронців, які захищали дисертації під науковим керівництвом заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.
Серед них — три судді Печерського райсуду, які розглядали гучні справи, як-от справу екснамісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя та домашній арешт для активіста Романа Ратушного.
Крім того, пов’язаними з науковою діяльністю Татарова виявились вище керівництво Головного слідчого управління Нацполіції, керівник поліції Київщини, інспектор кіберполіції та загалом понад десять посадовців НПУ.
Також заступник керівника ОП був залучений до захисту наукових дисертацій судді, прокурора й адвоката, що вели справу активіста Сергія Стерненка.
Союзники зібрали кошти на боєприпаси
Союзники України вже зібрали майже всі кошти, необхідні для фінансування ініціативи під керівництвом Чехії щодо закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів, пише Bloomberg із посиланням на джерела.
За словами співрозмовників видання, зобов’язання означають, що снаряди можуть доставити в Україну протягом декількох тижнів. Але точні терміни залежатимуть від контрактів та графіків поставок.
Цілі ЗСУ — стабілізація лінії фронту та контрударні дії
Командувач сухопутних військ Збройних сил України Олександр Павлюк розповів, що українські військові у 2024 році прагнуть створити ударне угруповання та провести контрударні дії. Та спершу військовим потрібно стабілізувати лінію фронту.
Інші важливі новини за день
- ГУР: В окупованому Бердянську ліквідували організаторку «президентських виборів» на Запоріжжі.
- «Державний оператор тилу» заявив про спробу зриву аукціонів щодо харчування для ЗСУ.
- Знищення корабля «Сергей Котов»: кількість постраждалих росіян учетверо більша, ніж вважалося.
- Україна може погодитись на нові обмеження торгівлі, щоб «розрядити суперечку» з Польщею. Але є умова.
- МОЗ: Деякі ВЛК у Києві працювали лише до обіду й затягували з медоглядом. Їх перевірять.
- Поділитися: