Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що не буде просити вибачення у журналіста «Громадського телебачення» Богдана Кутєпова, бо не побачив «доказів застосування фізичної сили з боку правоохоронців до журналіста» під час сутичок під Радою 3 березня.

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко заявив, що не буде просити вибачення у журналіста «Громадського телебачення» Богдана Кутєпова, бо не побачив «доказів застосування фізичної сили з боку правоохоронців до журналіста» під час сутичок під Радою 3 березня.

Про це Шевченко заявив у коментарі виданню «Детектор медіа».

Шевченко каже, що журналіст перебував на місці проведення слідчих дій і правоохоронці мали право вивести його за межі «поліцейської зони».

Нагадаємо, у Києві під Верховною Радою вранці 3 березня правоохоронці знесли наметове містечко. Журналіст Громадського Богдан Кутєпов, виконуючи свої професійні обов’язки, перебував на території та знімав відео подій.

Попри наявність помаранчевого жилету з написом «Преса» на спині та посвідчення журналіста, силовики перешкоджали зйомці, а після — вивели Кутєпова за периметр містечка. Один із силовиків, намагаючись перешкодити зйомці Богдана Кутєпова, вдарив його по гомілці та нецензурно вилаявся на його адресу.

 «Відео Кутєпова підтверджує, що до нього вживалася лайка, що, звичайно, є неприпустимим з боку поліції. З іншого боку, неприпустимим є з боку Кутєпова перебування на місці проведення слідчих дій, і саме тому він був видворений за поліцейську лінію. Хоча, звісно, це треба було зробити в цивілізований спосіб, не вдаючись до лайки. Інших доказів про застосування щодо нього фізичного насилля я так і не побачив», — сказав Шевченко.

Крім того, він відмовився вибачатись перед журналістом, попри заклик Громадського.

«Ніяких вибачень щодо нього (Кутєпова, — ред.) від мене не буде. Після того, як журналіст Кутєпов вибачиться за кількарічне відверте і публічне хамство на мою адресу, у яких він не стримує себе жодними нормами пристойності, то тільки після того я подумаю про якісь там вибачення», — заявив речник МВС.

Раніше речник МВС Шевченко поставив під сумнів відео журналіста Кутєпова щодо дій силовиків і заявив, що такого відео немає.

«Богдан Кутєпов не навів доказів своїм словам. Це просто його слова... У Богдана немає відео, лише його слова та одне фото, де він вважає, що ця особа йому сказала не зовсім щось гарне і нібито пнула ногою», — сказав Шевченко.

Журналіст Громадського Богдан Кутєпов у Facebook заявив, що слова Шевченка не відповідають дійсності і оприлюднив у соцмережі COUB відео, яке суперечить заяві Шевченка.

Виконавча директорка Громадського Катерина Горчинська висловила обурення з приводу заяви речника МВС і закликала його вибачитись щодо звинувачень Кутєпова у брехні. 

Нагадаємо, у жовтні минулого року у Києві під час взяття штурмом заблокованого приміщення суду у справі Миколи Коханівського представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.

Перший заступник глави МВС Сергій Яровий пообіцяв розслідувати інцидент. Крім того ОБСЄ засудила побиття поліцією журналістів у Києві.

Згодом МВС передало до прокуратури результати службового розслідування щодо нападу поліцейських на журналіста Громадського.

Поділитись: