Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF), яка опікується питаннями свободи слова й прав журналістів, засудила напад поліції на журналіста hromadske та закликала українську владу забезпечити прозоре розслідування і покарати винних.

Про це повідомила керівниця бюро Східної Європи та Центральної Азії організації Жанна Кавельє.

«Неприпустимо, щоб поліція приєднувалася до хвилі насильства, яку зазнають українські журналісти з початку кризи в галузі охорони здоров'я», — каже Карельє.

Вона додала, що влада має забезпечити дотримання в країні законодавства щодо перешкоджання журналістам та насильства щодо них.

Нагадаємо, зранку 29 квітня журналіста hromadske Богдана Кутєпова, який вів прямий етер під Кабінетом міністрів, побили поліціянти та зламали його техніку. Усе це через те, що він «стояв на зеленій зоні».

Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном. Мітингарі виступали проти затверджених обмежень під час карантину. Вони вели трансляцію з пагорба в парку напроти Кабміну.

До них підійшли кілька поліцейських ТОР і сказали залишити цю територію, а згодом зламали стабілізатор. Кутєпов викликав поліцію.


У поліції пообіцяли дослідити матеріали справи та передати їх до Державного бюро розслідувань, а щодо патрульного розпочали службове розслідування.

ДБР порушило кримінальну справу через напад поліцейського на журналіста hromadske.

У Нацспілці журналістів заявили, що провадження у ДБР недостатньо для того, щоб журналісти довіряли правоохоронцям у майбутньому.

Поділитись: