Реставрацію Андріївської церкви, яку раніше передали в користування Вселенському патріархату, мають закінчити до 2020 року. Можливо, процес прискорять.

Про це заявив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко в Києві 5 листопада.

Він зазначив, що 2020 рік — це крайній термін закінчення робіт, проте «за необхідності» процес прискорять.

«Я так розумію, що за необхідності, у розумних межах, це (реставрація — ред.) буде прискорено. Головне, що ухвалений відповідний закон в Україні, про передачу не у власність, а в користування цієї церкви Вселенському патріархату», — сказав Павленко.

Раніше завідувач сектору музею «Андріївська церква» (що входить до складу заповідника «Софія Київська») Ігор Нетудихаткін також припустив, що реставрацію можуть прискорити через передачу Вселенському патріархату. Він зазначив, що частина приміщень уже готова, частину — ще реставрують.

18 жовтня Верховна Рада передала Андріївську церкву в Києві в постійне користування Вселенському патріархату.

Передачу церкви ініціював президент України Петро Порошенко. За словами його представниці Ірини Луценко, це символічний жест єднання Української автокефальної церкви з матір’ю-церквою. На думку Порошенка, це сприятиме прискоренню процесу отримання Україною томосу про автокефалію.

Андріївська церква в Києві належить до української автокефальної православної церкви.

Нагадаємо, що Синод підтримав продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Зокрема, Константинополь скасував указ 1686 року про підпорядкуванні Київської митрополії Московському патріархату.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Поділитись: