УКРАЇНА

Ретельна перевірка суддів не вплине на роботу судів — співкоординаторка Ради доброчесності

27 березня, 2018 16:32
УКРАЇНА/Ретельна перевірка суддів не вплине на роботу судів — співкоординаторка Ради доброчесності
Зберегти
Вигляд
lead
Ретельні перевірки кандидатів на суддівські посади не вплинуть на роботу суддів.

Ретельні перевірки кандидатів на суддівські посади не вплинуть на роботу суддів.

Про це в ефірі Громадське. Реформа сказала співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик.

Вона розповіла, що нині близько 3000 тисяч суддівських посад є вакантними.

«Близько 1000 суддів звільнилися, коли стартувала судова реформа, бо вони боялися електронного декларування. ВККС у своїх публічних комунікаціях говорила, що це їх велике досягнення те що судді, боячись процедур оцінювання, звільнилися. Однак суддів, які не які не здійснюють правосуддя сьогодні в Україні немає. Усі суди працюють і проблема із тим, що є суди, де немає працюючих суддів, які не пройшли оцінювання і не призначені безстроково, цю проблему вирішила комісія шляхом тимчасового переведення суддів. Тому проблеми із тим, що суди не функціонують у нас немає», — сказала вона.

Чижик додала, що Вища кваліфікаційна комісія суддів може і далі проводити конкурси.

«Конкурс нещодавно такий був оголошений, однак лише на 600 вакантних посад. Конкурс цей передбачає, що кандидати проходитимуть досить тривалу підготовку у школі суддів. Зокрема помічники суддів 3 місяці, а кандидати не з судової системи – 1 рік. В чому різниця між помічниками, які були інтегровані в судову систему і фактично деформовані тими практиками, які мали місце у системі. Чим вони відрізняються від юристів, які мають проходити навчання рік. Проблема із суддями, яких бракує, могла би бути вирішена в інший спосіб, а кваліфікаційне оцінювання немає жодного стосунку, тому що ті судді, які його проходять, вони зараз здійснюють правосуддя», — додала вона.

Громадська рада доброчесності заявила, що припиняє участь у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Вона також закликала припинити процес оцінки кваліфікації суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударили по термінах: як поправки до судової реформи загрожують розкриттю десятків резонансних злочинів

Громадська рада доброчесності збирала, перевіряла та аналізувала інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді) і надавала Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо відповідності чи невідповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності.

Пов`язані новини