Російські режисери та актори записали відео на підтримку українського режисера-політв'язня Кремля Олега Сенцова. Вони прочитали розповіді Сенцова.

Російські режисери та актори записали відео на підтримку українського режисера-політв'язня Кремля Олега Сенцова. Вони прочитали розповіді Сенцова. 

Так, Андрій Звягінцев, Світлана Каминіна, Лія Ахеджакова у межах проекту «Новой газеты» прочитали оповідання «Собака» Сенцова.

Євген Циганов, Олександр Паль, Олександр Яценко та Костянтин Кожевников прочитали розповідь «Дитинство» Сенцова. 

Відео: novayagazeta

Ольга Лапшина і Ксенія Раппопорт прочитали розповідь оповідання «Бабушка».

Відео: novayagazeta 

«Я би дуже хотів, щоб влада почула голос Олега Сенцова, його крик», — заявив у своєму звернення режисер Андрій Звягінцев.

«Мені здається, що обмін політв'язнями, — це була б просто ідеальна, ідеальна міра, ідеальний вихід з цього глухого кута, в якому ми, в якому все наше суспільство перебуває. Це був би позитивний результат для обох сторін», — додав він.

Відео: novayagazeta 

«Сьогодні Сенцов, а завтра — будь-хто з нас. Будь-хто з нас, хто не сподобається... На кого донесуть, хто щось скаже, що можна інтерпретувати як екстремізм — таке широке поняття, яке лягає буквально на будь-кого з нас, на будь-кого! Давайте всі кричати в силу своїх можливостей, давайте будемо в цьому екстремальні — в захисті невинних і в захисті тих, кого ми любимо», — сказала у своєму зверненні Лія Ахеджакова.

Відео: novayagazeta 

Також свою підтримку висловила Ксенія Раппопорт: 

Відео: novayagazeta 

«Я вимагаю, щоб його негайно повернули на територію держави його істинного громадянства — тобто в Україну», — звернулася акторка Юлія Аук. 

Відео: novayagazeta 

30 травня Акторка Лія Ахеджакова закликала російських колег допомогти Сенцову.

#FreeSentsov: усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

США підтримали вимоги Сенцова звільнити українських політв'язнів.

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: