Рік з підписання Томосу: у храмах ПЦУ лунала спільна молитва вдячності
У храмах Православної церкви України влаштували спільну молитву вдячності за «Боже благословіння та всі здобутки», які відбулися у перший рік після отримання томосу про автокефалію.
Про це повідомили в пресслужбі ПЦУ.
Також зазначається, що сьогодні Предстоятель ПЦУ Епіфаній звершив Божественну літургію в кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі Києва, під час якої закликавши людей не забувати про піст.
«Як старозавітне людство чекало на Обітованого Месію п’ять з половиною тисяч років, так і Церква Христова встановила п’ять з половиною тижнів посту, щоби люди, очистившись від гріховного бруду, чистими й достойними увійшли в радість величного свята Різдва Христового», — сказав у своєму слові Предстоятель Епіфаній.
Нагадаємо:
- 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
- 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
- 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
- 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
- Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
- Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався б зовнішніми справами ПЦУ.
- Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
- Поділитися: