62% українців проголосували б проти запровадження ринку землі у разі проведення відповідного референдуму.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного шляхом телефонних інтерв’ю з 21 по 25 лютого.

Так, у разі, якби всеукраїнський референдум щодо запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення відбувся у найближчу неділю, то 62% опитаних проголосували б на ньому «проти» запровадження ринку.

Підтримали б запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення лише 15% опитаних. Ще 18% відмовилися би брати участь в опитуванні.

У КМІС зазначають, що кількість прихильників ринку землі в Україні зменшилася порівняно з листопадом та груднем 2019 року з 22% до 15%.

Варто вказати, що для дослідження опитали 1500 людей віком від 18 років по всій території України без врахування території, які тимчасово не контролюються владою України — Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

hromadske поцікавилося у директора Соціологічної групи «Рейтинг» Олексія Антиповича, чи достатньо вибірки у 1500 людей для того, щоб об’єктивно репрезентувати населення всієї країни. Він вважає це цілком достатнім.

«Вибірку в Україні можна й на 1000 респондентів представити, на 1200 — класичніше, 1500 — вже непогано, а 2000 — дуже непогано для представлення різних категорій», — пояснив він.

Нагадаємо, Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою, тобто депутати розглядатимуть та голосуватимуть кожну з 4018 правок, поданих до законопроєкту.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Поділитись: