Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Олексій Соловйов обговорив з фахівцями-епідеміологами та інфекціоністами ситуацію з поширенням коронавірусу SARS-CoV-2 та організацію лікувального процесу.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

«За результатами наради направлено лист до всіх обласних державних адміністрацій щодо розгляду питань розміщення медичних працівників в готелях, хостелах тощо, їх транспортування до робочих місць та забезпечення членів їх сімей необхідною допомогою», — йдеться у повідомленні.

Під час засідання також говорили про використання ліків, які не мають медичного призначення для лікування коронавірусу, проте в інших країнах вважають їх дієвими. 

Крім того, обговорили питання змін до алгоритму дій лікаря та маршруту пацієнта з підозрою на коронавірус, щоб мінімізувати ризики для здоров’я сімейних лікарів.

Нагадаємо, українці з власними автомобілями запустили флешмоб, щоб підвозити на роботу медичний персонал. У соцмережах використовують хештеги #підвези_сусіда_медика_до_роботи та #підвезимедиканароботу.

Очільник Міністерства охорони здоров’я Ілля Ємець закликав усі державні та комерційні транспортні компанії України, пасажирських перевізників та органи місцевої влади разом створити умови для того, щоб українські медики могли діставатися до роботи та надавати допомогу хворим.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

Також уряд вирішив до 3 квітня скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів. Рух власних автомобілів не обмежується.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: