Рада національної безпеки та оборони (РНБО) рекомендувала Державній прикордонній службі продовжувати посилену перевірку громадян РФ на українському кордоні.

Таке рішення члени РНБО ухвалили під час засідання 26 грудня.

Загалом РНБО визнало задовільним виконання органами виконавчої влади та іншими державними органами завдань, визначених указом про воєнний стан.

«Враховуючи те, що ситуація залишається досить складною та небезпечною, у рішенні РНБО України також передбачено, що найближчим часом Національна поліція, Національна гвардія та інші силові структури продовжать несення служби у посиленому режимі для підтримання громадського порядку, захисту прав, свобод та законних інтересів українських громадян», — заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Він додав, що прикордонникам рекомендовано продовжувати посилену охорону українсько-російського кордону, а також «здійснювати посилений контроль громадян Росії, що перетинають кордон України».

Речник Державної прикордонної служби Олег Слободян розповів Громадському, що поки не ознайомлений з рішенням РНБО, проте вважає, що обмежувальні заходи на кордоні для іноземців, зокрема громадян Росії, будуть збережені.

«Принаймні ті, які діяли впродовж місяця, вони підтвердили свою ефективність», — наголосив він.

Нагадаємо, РНБО також схвалила нові санкції проти Росії.

На засіданні РНБО Порошенко оголосив про припинення воєнного стану.

26 грудня о 14:00 завершився воєнний стан у 10 областях України. Згідно з указом президента, воєнний стан запроваджували терміном на 30 діб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи краще пізно, ніж ніколи? Підсумки 30 днів воєнного стану

Нагадаємо, воєнний стан запровадили після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

Особливий режим діяв у регіонах, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів. Це, зокрема, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile