Росія приєдналась до низки країн світу, які запровадили додаткові мита на американський імпорт у відповідь на мита США на алюміній та сталь.

Росія приєдналась до низки країн світу, які запровадили додаткові мита на американський імпорт у відповідь на мита США на алюміній та сталь.

Про це повідомляє російський «Інтерфакс».

Зокрема, у Росії вводять мита у розмірі від 25 до 40% на американські товари, загальною вартістю 87,6 мільйонів доларів.

«Збитки від американських торговельних обмежень для російських експортерів оцінюються на рівні 537,6 мільйонів доларів. Це обсяг додаткових мит, які російські постачальники вимушені платити США. Наші мита на даному етапі дозволяють компенсувати лише частину цих збитків», — заявив міністр економічного розвитку РФ Максим Орєшкін.

Він зазначив, що обсяг товарів, на які Росія накладає мита, регламентований правилами Світової організації торгівлі.

Крім цього, повідомляється, що під удар російських мит потрапили лише ті товари, аналоги яких виробляються в Росії.

Наприкінці червня Росія долучилась до позову низки країн світу проти США через мита на сталь та алюміній.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: