Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що її не допустили в СІЗО до кримського дезертира Максима Одинцова.

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що її не допустили в СІЗО до кримського дезертира Максима Одинцова.

Про це російська омбудсмен повідомила журналістам біля Лук'янівського СІЗО, передає кореспондент Громадського.

Москалькова зазначила, що до Одинцова не допустили і консула Росії в Україні.

Вона зазначила, що російська сторона вважає Одинцова громадянином РФ. 

Втім радниця уповноваженої Верховної Ради з прав людини Олена Мячина заявила у коментарі Громадському, що Одинцов є громадянином України.

Москалькова розповіла, що повернеться в Москву та подасть до укранського Мін'юсту запити, необхідні для відвідування Одинцова.

Після отримання дозволу вона планує знову приїхати до Києва.

Також омбудсмен РФ наголосила, що її зустріч з Одинцовим має пройти синхронно з зустрічю українського омбудсмена Людмили Денісової з політв'язнем Дмитром Штибліковим, якого у листопаді 2017 року засудили до п'яти років в'язниці. Зараз він перебуває в омській колонії.

Москалькова додала, що в українському законодавстві не визначений порядок відвідування іноземним омбудсменом в СІЗО особи, яка має два паспорти, бо Конституція України не передбачає подвійного громадянства.

За словами омбудсмена, російського консула також не пускають до головного редактора «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського та координаторки організації «Волонтери Перемоги» в анексованому Криму, представниці президента Росії Олени Одновол.

Крім того, вона заявила, що здоров'ю українського режисера, політв'язня Олега Сенцова нічого не загрожує.

Раніше омбудсмен РФ стверджувала, що загрози життю політв'язня Володимира Балуха, який голодує в СІЗО в анексованому Криму вже 100 днів, немає.

Нагадаємо, російський омбудсмен Тетяна Москалькова 26 червня приїхала до України для того, щоби відвідати громадян РФ, утримуваних в українських в'язницях, а також кримського дезертира Максима Одинцова, якого звинувачують у державній зраді.

26 червня вона зустрілася з моряками арештованого керченського судна «Норд».

В офісі українського омбудсмена заявили, що Москалькову не пустять до росіян, поки Денісову не допустять до українських політв'язнів.

Нагадаємо, що після телефонної розмови президентів Росії та України уповноважені з прав людини двох країн домовилися відвідати по 34 ув’язнених.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: