УКРАЇНА

Російські тюремники спростували інформацію про можливість примусового годування Сенцова

21 серпня, 2018 18:15
УКРАЇНА/Російські тюремники спростували інформацію про можливість примусового годування Сенцова
Зберегти
Вигляд
Федеральна служба виконання покарань Росії спростувала інформацію про те, що в разі необхідності буде ухвалене рішення про примусове годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який вже 100 днів голодує в російській в’язниці.

Федеральна служба виконання покарань Росії спростувала інформацію про те, що в разі необхідності буде ухвалене рішення про примусове годування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова, який вже 100 днів голодує в російській в’язниці.

Про це повідомляє прес-служба Управління ФСВП у Ямало-Ненецькому окрузі.

Раніше секретар Громадської спостережної комісії Москви Іван Мельніков заявив, що російські тюремники примусово годуватимуть Сенцова, якщо його життя буде під загрозою.

«Розповсюджена одним з членів ОНК Москви інформація щодо можливого примусового годування засудженого Сенцова О. Г. не відповідає дійсності», — йдеться у повідомленні УФСВП.

Прес-служба відомства зазначила, що Сенцова регулярно оглядають лікарі, а також він отримує поживні суміші.

«В разі погіршення стану здоров’я Олега Сенцова його негайно направлять до медичного закладу державної системи охорони здоров’я», — наголошується у повідомленні.

Раніше уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова заявила, що, згідно з законодавством РФ, обмін Сенцова неможливий, бо він має громадянство Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олег Сенцов: 100 днів голодування — фоторепортаж з акції під російським посольством

Нагадаємо, стрічка «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова»російського режисера Аскольда Курова у 2017 році здобула нагороду на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Почувши про акції на його підтримку, піднісся духом: режисер Куров про зустріч із Сенцовим

У сотий день голодування Сенцова, Європейський Союз закликав Росіюзвільнити режисера Олега Сенцова та інших українців-політв'язнів Кремля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Відомості про Рекламу у Твіттері та конфіденційність

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини