Російський банк надіслав листи президенту, Кабміну та Раді з проханням розморозити акції

Російський державний банк «Внешэкономбанк» надіслав листи на ім’я президента, прем’єр—міністра, міністрів закордонних справ та економічного розвитку України, а також голови Нацбанку з проханням розморозити акції його дочірнього банку «Промінвестбанк».

Російський державний банк «Внешэкономбанк» надіслав листи на ім’я президента, прем’єр-міністра, міністрів закордонних справ та економічного розвитку України, а також голови Нацбанку з проханням розморозити акції його дочірнього банку «Промінвестбанк».

Про це повідомляє російське видання «Комерсант».

Як зазначається, у листі голова російського банку повідомив, що арештом акцій Україна порушила двосторонню домовленість з Росією про взаємний захист інвестицій, а сам арешт акцій у листі назвали «експропріацією».

Голова російського «Внешэкономбанк» закликав українську владу розпочати переговори та розморозити активи його дочірнього банку.

Як зазначається, жоден з українських політиків, яким було адресовано листа, на нього не відповів.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів.

Також зазначається, що російські державні банки оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Раніше стало відомо, що національна енергетична компанія Укренерго розпочинає інвестиційний спір з Росією щодо майна та прибутків компанії, втрачених унаслідок анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шанси України стягнути збитки з Росії: без чого не можна рухатися вперед?