Російський бізнесмен Олег Дерипаска у 2017 році купив громадянство Кіпру.

Російський бізнесмен Олег Дерипаска у 2017 році купив громадянство Кіпру.

Про це йдеться у спільному розслідуванні The Guardian і Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

У розслідування йдеться, що Дерипаска купив кіпрський паспорт за допомогою «спірної інвестиційної схеми», яка дозволяє інвесторам зі статками придбати громадянство і безвізовий доступ у країни ЄС.

Дерипаска був одним із сотень таких людей, які подали заявку на кіпрську національність. Його заяву було схвалено у 2017 році, пише The Guardian.

Острів також запропонував громадянство росіянину Віктору Вексельбергу — акціонерові Банку Кіпру, який є найбільшим банком країни.

Вексельберг, котрий разом із Дерипаскою потрапив у «кремлівський список США» у  січні, відхилив пропозицію.

Зазначається, що перша спроба Дерипаски дістати кіпрський паспорт виявилася невдалою через розслідування, що проводиться відносно нього у Бельгії в 2015 році за підозрою у відмиванні грошей.

Пізніше Дерипаска представив довідку від бельгійської влади про відсутність претензій до нього, і його клопотання задовольнили.

Таким чином олігарх став одним із сотень багатих росіян і українців, які отримали громадянство Кіпру, наголосили розслідувачі.

Нагадаємо, 8 лютого російський опозиціонер Олексій Навальний представив нове розслідування, у якому звинуватив у корупції заступника голови уряду Росії Сергія Приходька. У розслідуванні йшлося про те, що чиновник в серпні 2016 року провів три дні на яхті олігарха Дерипаски біля берегів Норвегії разом з «дівчатами з ескорт-агентств».

Навальний каже, що про «дівчат з ескорт-агентств» дізнався з Instagram і книги однієї з цих дівчат — Анастасії Вашукевіч, відомої як «Настя Рибка».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто така Настя Рибка і як вона опинилася в центрі розслідування російського опозиціонера Навального.

Навальний вважає «хабарем» те, що Дерипаска «катає на власній яхті чиновника найвищого рангу».

Дерипаска пообіцяв звернутись до суду через розслідування Навального. Згодом російське видання РБК повідомило, що після позову олігарха Дерипаски суд зобов'язав заблокувати розслідування Навального.

Поділитись: