Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова обіцяє поспілкуватись з українським політв’язнем Олегом Сенцовим.

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що поспілкується з українським політв’язнем Олегом Сенцовим за допомогою відеозв'язку.

Про це омбудсмен повідомила під час виступу у Раді Федерації, передає російське федеральне інформаційне агентство «РИА Новости».

Москалькова розповіла, що зв’язалась з Федеральною службою виконання покарань і домовилась поспілкуватися з Сенцовим за допомогою відеозв’язку.

«Складність у тому, що сьогодні там розлилась ріка, і дістатися безпосередньо до цієї колонії можна тільки за допомогою гелікоптера. І ми домовились, що в режимі відеоконференції ми зможемо побачити Сенцова та переконатися, який в нього стан здоров’я», - сказала вона.

Омбудсмен додала, що, за її інформацією, Сенцов насправді голодує, але його стан підтримується на належному рівні, повідомляє ТАСС.

Також Москалькова спростувала повідомлення про те, що в українського політв’язня цинга.

#FreeSentsov: усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Як повідомлялося, російська акторка Лія Ахеджакова закликала колег у Росії допомогти Сєнцову.

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

США підтримали вимоги Сенцова звільнити українських політв'язнів.

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Павло Калашник

 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile