Війна

Російський військовий Агеєв є у списку з 14 росіян для обміну на українських політв’язнів — адвокат

26 січня, 2018 20:32
Війна/Російський військовий Агеєв є у списку з 14 росіян для обміну на українських політв’язнів — адвокат
Зберегти
Вигляд
Засуджений в Україні до 10 років ув’язнення російський військовий Віктор Агеєв є у списку з 14 росіян, яких Україна готова передати в РФ для звільнення українських політвязнів.

Засуджений в Україні до 10 років ув’язнення російський військовий Віктор Агеєв є у списку з 14 росіян, яких Україна готова передати в РФ для звільнення українських політвязнів.

Про це в ефірі Громадського сказав Віктор Чевгуз, адвокат засудженого в Україні російського військового.

«Ви знаєте позицію нашого президента, Петра Порошенка, Ірини Геращенко, його представника, про те, що російських полонених, які перебувають на території України, будуть міняти тільки на українців, які перебувають в тюрмах Росії. Я вважаю, що це правильне рішення. Питання є, є підготовлені списки. Здається 14 росіян перебувають в наших СІЗО. Я вважаю правильним, що їх треба обміняти на Сенцова, Кольченка, Клиха, Онищенка – тих, які незаконно перебувають в тюрмах РФ. Агєєв є в цьому списку, я був у консульстві, розмовляв з консулом», — сказав адвокат.

«Він (консул – ред.) каже, що вирішується питання, Агеєв є в цьому списку і я думаю, що ми його обміняємо на когось з наших хлопців. Основна мета моєї допомоги там, щоб забрати як можна більше наших хлопців з РФ. Але цих треба засудити законно, справедливо і щоб жоден суд, навіть Європейських не сказав, що Агеєва засудили неправильно», — додав Чевгуз.

«Ми погодимося тоді з цим (з вироком – ред.). Ми подання подамо, щоб президент помилував його і віддамо в такому вигляді як є. Чим швидше він поїде на Росію, тим швидше ми заберемо своїх хлопців з російських тюрем», — сказав Чевгуз.

Сам Агеєв згоден із таким розвитком подій і хоче поїхати в Росію, каже адвокат: «Він хоче повернутися додому».

Російського військового Агеєва засудили в Україні до 10 років ув'язнення. 

У червні 2017-го року військові ЗСУ знешкодили диверсійно-розвідувальну групу бойовиків та взяли у полон 4 людей, один з яких мешканець Алтайського краю Росії, громадянин Росії Віктор Агеєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Алтаю в Жолобок: шлях російського військового Агеєва до «ЛНР».

У Росії після цього повідомили, що Агєєв був звільнений в запас в травні минулого року, а контрактну службу Агеєв не проходив.

Пізніше в «ЛНР» повідомили, що внесли Агеєва в списки на обмін. Але фінальні списки досі не узгоджені, повідомляв представник ОБСЄ Тоні Фріш.

ДИВІТЬСЯ: «Я вірила, що нас немає в Україні» — інтерв'ю з матір'ю росіянина Агеєва.

Пов`язані новини