Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова 12 лютого відвідала в СІЗО Лефортово військовополонених українських моряків, які дістали поранення під час незаконного затримання 25 листопада.

Йдеться про Андрія Ейдера, Василя Сороку та Андрія Артеменка.

Москалькова заявила, що під час спілкування з моряками особливу увагу приділили гуманітарних питань, пов’язаних зі станом здоров’я та умовами утримання.

Російська омбудсмен стверджує, що українські моряки забезпечені повноцінним харчуванням, теплим одягом і утримуються «в чистих, теплих камерах площею 8 метрів по двоє з іншими ув’язненими». За її словами, українцям забезпечили можливість отримувати кореспонденцію і додаткові посилки від родичів, зустрічатися з українськими консулами і адвокатами без обмеження в часі.

«Ув’язнені перебувають під постійним медичним наглядом, в повному обсязі забезпечені необхідними лікарськими препаратами», — йдеться в повідомленні прес-служби омбудсмена.

Також повідомляється, що Москалькова обговорила з керівництвом СІЗО і керівником медичної частини «питання про необхідність продовження лікування і дообстеження моряків і в цивільних медичних закладах Москви, і висловила надію на те, що найближчим часом це питання буде вирішено позитивно».

Додамо, що візит Москалькова здійснила спільно з віце-президенткою Європейського інституту омбудсмена Ніною Карпачовою.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів. Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Поділитись: