Російські компанії в анексованому Криму почали масово приховувати дані про власників, щоб уникнути санкцій — РБК

Щонайменше 60 компаній у Криму у 2021 році почали масово обмежувати доступу до інформації щодо своїх засновників. У такий спосіб вони хочуть уникнути санкцій.

Про таке пише російське медіа РБК.

Компаніям надали право обмежувати доступ до інформації про засновників для захисту від санкцій у 2019 році, але активно застосовувати його вони розпочали зараз, пише видання.

Медіа зазначає, що більшість компаній зробили це у другій половині 2021 року, деякі — у грудні. Це зокрема підприємства, які працюють у туристичній галузі, сільському господарстві та харчовій промисловості.

Наприклад, м'ясокомбінат «Дружба народів», який називають єдиним постачальником Росгвардії, закрив інформацію про своїх власників у вересні — тепер у нього два анонімні учасники.

Частина компаній із переліку спочатку тримала своїх власників відкритими, але у 2021 році скористалася опцією закриття інформації. Тому відомості про учасників таких компаній, актуальні на момент, коли вони ще були загальнодоступними, досі можна знайти на різноманітних інтернет-ресурсах.

За що накладають санкції?

Після анексії Криму Росією у 2014 році Сполучені Штати ввели щодо півострова практично повне торгове ембарго. США уповноважили себе запроваджувати санкції проти будь-яких російських компаній, які ведуть бізнес у Криму.

Так у списку санкцій опинилися, наприклад, фінансовий холдинг IFD Kapital, кримський банк РНКБ, залізничний оператор «Гранд Сервис Экспресс». Євросоюз запроваджував аналогічні санкції проти «Мостотресту» та інших компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

Більшість російських федеральних компаній не виходить на кримський ринок, побоюючись санкцій, які відріжуть їх від доларового фондування та торгівлі з європейськими партнерами.

Анексія Криму

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — так Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому референдумі й запровадили санкції проти РФ.

Автор: Маркіян Климковецький