Міністерство економічного розвитку Росії направило до російського уряду остаточний перелік компаній, яким дозволено постачати вугілля, нафту та нафтопродукти до України. Цей перелік будуть оновлювати щомісяця.

Про це повідомила прес-служба російського міністерства журналістам «Интерфакс».

«Мінекономрозвитку направило пропозиції до уряду РФ щодо переліку компаній, які будуть здійснювати постачання нафтопродуктів та вугілля в Україну. Перелік компаній та обсяги поставок будуть переглядатися щомісяця на основі поданих заявок», — йдеться у повідомленні російського міністерства.

Зазначимо, що 1 червня набувають чинності нові санкції Росії проти України. Зокрема, санкціями передбачено заборону на постачання до України російської нафти, вугілля, бензину та інших нафтопродуктів. Для того, щоб продовжувати постачання та торгівлю з Україною, російським компаніям відтепер потрібно отримати спеціальний дозвіл російського уряду.

Про завершення видачі цих дозволів у Росії повідомили 28 травня.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

До переліку заборонених до ввезення в Росію українських товарів додали українську кондитерську продукцію, пшеницю, соняшникову олію, горіхи, а також котли, шпалери, папір, меблі, трактори та інше обладнання. За підрахунками мінекономіки РФ, загальна вартість українського експорту, який заборонили в Росії, складає 510 мільйонів доларів на рік.

Нагадаємо, що у березні 2018 року уряд запровадив тимчасову заборону на ввезення мінеральних добрив з Росії.

Пізніше там повідомили, що Росія навмисне занижує ціни на добрива, що ввозяться в Україну та анонсували введення антидемпінгових мит.

23 травня 2018 року заборону на ввезення деяких російських добрив скасували.

Поділитись: