Президент США Дональд Трамп і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин домовились відновити двосторонні переговори з питань ядерного роззброєння, призупинені після саміту у В’єтнамі на початку 2019-го року.

Про це Трамп заявив сьогодні після зустрічі з Кім Чен Ином у демілітаризованій зоні між КНДР та Південною Кореєю 30 червня, повідомляє Reuters.

«Зустріч була дуже позитивною, дуже сильною. Ми побачимо, що може статися», — сказав Трамп.

Він додав, що обидві країни сформують команди для продовження призупинених переговорів, спрямованих на те, щоб Північна Корея відмовилася від ядерної зброї.

30 червня 2019-го Трамп і Кім Чен Ин зустрілися у демілітаризованій зоні на кордоні двох Корей. Вони потисли руки, після чого лідер КНДР запросив Трампа символічно пройти територією Північної Кореї. Таким чином, Трамп став першим в історії президентом США, який відвідав КНДР.

У квітні 2018 року керівництво КНДР оголосило про припинення ядерних випробувань, а також випробувань міжконтинентальних ракет. 12 червня 2018 року Дональд Трамп уперше зустрівся з Кім Чен Ином на сінгапурському острові Сентоса. Президент США та лідер Північної Кореї підписали «дуже важливий та всеосяжний документ», у якому йшлося про денуклеаризацію Корейського півострова, а також про передачу останків американських солдатів.

На саміті лідерів Південної і Північної Кореї, що відбувся у вересні того ж року в Пхеньяні, КНДР зобов`язалася остаточно закрити випробувальний ракетний полігон Сохе і припинити експлуатацію розміщеної на ньому пускової установки.

Однак у 2019 році під час нової зустрічі Трампа з Кім Чен Ином у В`єтнамі сторонам не вдалося досягнути поступу на переговорах, оскільки представники КНДР вимагали від США пом’якшити санкції. Основна зустріч завершилась достроково, сторони не дійшли згоди. Після зустрічі американський президент заявив, що попри «міцні відносини США та КНДР, на саміті не було чого підписувати».

На початку травня 2019 року у Південній Кореї заявили, що КНДР відновила ракетні випробування.

12 червня 2019-го стало відомо, що Кім Чен Ин надіслав Трампу листа і запропонував провести нову зустріч. Трамп заявив, що готовий знову зустрітися з лідером КНДР.

Поділитись: